TÜGİS, “Gıda Sanayisinde Kadın Emeği” Webinarını Gerçekleştiriyor

TÜGİS, “Gıda Sanayisinde Kadın Emeği” Webinarını Gerçekleştiriyor

Bu haber 2096 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Yeni nesil sendikacılığın ülkemizdeki temsilcisi Türkiye Gıda Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜGİS), “Gıda Sanayisinde Kadın Emeği” webinarıyla kadının iş ve yaşam dengesi, iş gücünde ve sendikal hayatta kadının karşılaştığı zorluklar ve beklentiler konusunu ele alacak. 24 Nisan Çarşamba tarihinde Öz-Gıda İş Sendikası Kadın Komitesi Başkanı Tuba Koruç’un konukluğunda gerçekleşecek webinar, ücretsiz olarak takip edilebilecek.   

Türkiye Gıda Sanayii İşverenleri Sendikası (TÜGİS), gıda sektörü içerisindeki bilgi akışına katkı sağlamak ve bilgi kirliliğinin önüne geçmek hedefiyle 2023 yılında başlattığı webinar serisine hızla devam ediyor. TÜGİS, son olarak Öz-Gıda İş Sendikası Kadın Komitesi Başkanı Tuba Koruç’un konuk olduğu “Gıda Sanayisinde Kadın Emeği” webinarıyla, iş gücünde ve sendikal hayatta kadınların karşılaştığı zorluklara değinecek. Kadınların iş hayatındaki beklentilerinin de ele alınacağı webinar 24 Nisan Çarşamba 11.00-12.00 arasında gerçekleşecek.  

 Üreten Kadının Sesi, TÜGİS Webinar’ında

Yaptığı değerlendirmelerde TÜGİS’in çalışma hayatının paydaşlarına kulak vererek diyaloğu önceliklendiren bir rol üstlendiğini belirten TÜGİS Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Sidar, webinar serileriyle de bu amaca hizmet ettiklerini belirtti. Kadınların iş gücüne katılımının ülke ekonomilerinin büyümesinde çarpan etkisi yarattığını ifade eden Sidar, “Gıda sanayimiz bugün dünyanın neredeyse her ülkesine ihracat yapabilen bir güce erişmiş ise bu gelişimde üretimde emek veren işçilerimizin rolü çok büyük. Türk gıda sanayimiz, kadın istihdamının yüksek olduğu bir sanayi ve çalışan kadınların emeği takdiri hak ediyor. Bu kapsamda pek çok firmada örgütlü olan ve üye sayısıyla öne çıkan Öz-Gıda Sendikası Kadın Komitesi Başkanı Tuba Koruç’la birlikte kadının iş ve yaşam dengesi, üreten kadının karşılaştığı zorluklar ve beklentiler hakkında konuşacak, her zaman olduğu gibi karşılıklı diyalogla anlayışımızı geliştireceğiz” dedi.

 

ETİKETLER :
AAAAA EKİCİ SNOB AKKOMARKA-1 Ülker Vegan Çikolata

ÖNERİLEN HABERLER

EKİCİ ÖDÜL BANNER Reis Gıda Metro Türkiye
PASTAVİLLA MAKARNA KAHVE DÜNYASI