Kervan Gıda lezzetlerine uluslararası ödül

Kervan Gıda lezzetlerine uluslararası ödül

2302 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi ve ihracatçısı Kervan Gıda, uluslararası bir başarıya daha imza attı. 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sırada yer alan Kervan Gıda, lezzetli ve yenilikçi 4 ürünüyle Brüksel merkezli Uluslararası Tat Enstitüsü (International Taste Institute) tarafından verilen "Superior Taste Award-Lezzet Ödülü'nün sahibi oldu.

Dünyanın en iyi şef ve sömeliyelerinden oluşan International Taste Institute jürisi, 2023 Superior Taste Award kazananlarını açıkladı. Bu yıl, 2 bin 574 gıda ve içecek ürünü bu prestijli ödülü almaya hak kazandı. 85 ülkeye ihracat yapan yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda; Bebeto Berries, Bebeto Ice Cream, Bebeto Peach Rings, Bebeto Super Belts ürünleri ile gıda alanında tat ve kalite konusunda en önemli ödüllerden biri olarak kabul edilen "Superior Taste Award-Lezzet Ödülü'nü aldı.

“Üstün Ar-ge çalışmalarımız sayesinde aldığımız bu ödül, bizi yeni ödüllü projeler için motive ediyor”

Uluslararası anlamda önemli bir ödüle layık görüldükleri için çok gururlu olduklarını ifade eden Kervan Gıda Ar-Ge ve Strateji Direktörü Güler Ceyhan “Kervan Gıda olarak, toplumun gelişim göstergelerinden biri olan inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarını önceliğimizde tutarak çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kalite anlayışımız doğrultusunda, toplum sağlığını ön planda tutan, lezzetli ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. Bu çalışmalarımızla birlikte şu anda Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi ve ihracatçısı konumundayız. 2022 yılında 82’nci sıradan girdiğimiz “2022 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde, bu yıl 66’ncı sıraya yükseldik. Şimdi ise uluslararası anlamda çok kıymetli bir ödül olan Superior Taste Award-Lezzet Ödülü'nün sahibi olduk. Üstün Ar-ge çalışmalarımız sayesinde aldığımız bu ödül, bizi yeni ödüllü projeler için teşvik ve motive ediyor. Gelecek süreçte önemli başarılara ve ödüllere imza atacağımız yenilikçi çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Tadım sırasında markalar gizleniyor

Brüksel merkezli International Taste Institute 2005 yılından bu yana dünya çapında gıda ve içecek ürünlerinin tadını değerlendiriyor ve serfikalandırıyor. Avrupa’nın 15 aşçılık ve içecek derneğinden 250’nin üzerinde ünlü şef ve someliyelerden oluşan jüri, herhangi bir puanlama önyargısından kaçınmak için ürün örneklerini anonimlendirerek kör tadım metodolojisi izliyor. 5 standart duyusal kritere göre ürün performansını puanlayan jüri, ürün gelişimine açık noktalarla ilgili yorumlar ve gıda eşleştirme konularında önerilerde de bulunuyor.

KERVAN GIDA HAKKINDA:


Türkiye’deki en yüksek yumuşak şeker üretim kapasitesine sahip Kervan Gıda, 1994 yılında kuruldu. 1995 yılında ‘Keloğlan’ markasıyla sakız, 1999 yılında yumuşak şeker üretimine başladı. Sektörde 27 yılı aşkın deneyime sahip marka şu anda biri İstanbul, ikisi Akhisar, dördü de Polonya’da olmak üzere toplam 7 adet üretim tesisinde 110 bin metrekare kapalı üretim alanında 10 farklı kategoride üretim yapıyor. 85 ülkeye ihracat yapan ve ABD, İngiltere, Almanya, Rusya ve Polonya’da işletmeleri bulunan Kervan Gıda, her gün 2 milyon kişiye ürünleriyle lezzet dağıtıyor. 

ETİKETLER :
AAAAA EKİCİ SNOB AKKOMARKA-1 Ülker Vegan Çikolata

ÖNERİLEN HABERLER

Reis Gıda Metro Türkiye