Doğanay, mor havuçtan gelen sağlığı leziz şalgama dönüştürüp Türkiye ve dünya sofralarına taşıyor

Doğanay, mor havuçtan gelen sağlığı leziz şalgama dönüştürüp Türkiye ve dünya sofralarına taşıyor

1324 kez görüntülenmiştir.

Doğanay, mor havuçtan gelen sağlığı leziz şalgama dönüştürüp Türkiye ve dünya sofralarına taşıyor

Şalgam denince ilk akla gelen marka olan Doğanay, Anadolu’nun geleneksel lezzetini Türkiye’ye ve dünyaya sevdirmek için 60 yıla yakın süredir çalışıyor. Probiyotik dost bakterilerle fermente olan, şeker ve gluten içermeyen Doğanay Şalgam, eşsiz lezzetinin yanı sıra içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sağlıklı bir içecek.

Doğanay yüksek kalitedeki ürünleri ve kategoriye yaptığı yatırımlarla şalgamda açık ara lider konumuyla pazara öncülük ediyor.  Şalgamı yöresel bir içecekten ulusal bir ürüne dönüştüren marka, bu sağlıklı ve lezzetli içeceği uluslararası alanda da tanıtmak için çalışıyor.

Doğanay Şalgam’ın temel hammaddesi olan mor havuç, sadece Konya Ereğli bölgesinde yetişebilen bir tarım ürünü. Doğanay Şalgam, mor havuç ve şalgam turpunun su ve kaya tuzu eklenerek bulgur ile mayalanmasından oluşur. Tam 35 gün boyunca süren mayalanma, başta laktik asit bakterileri olmak üzere sağlığa faydaları bilinen probiyotik dost bakteriler sayesinde gerçekleşir. Probiyotikler bağışıklık sistemini destekler ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olurlar. İşte bu sebeple de şalgam halk arasında hazmı kolaylaştıran bir içecek olarak bilinir.

İçinde herhangi bir renklendirici olmayan Doğanay Şalgam’a karakteristik bordo rengini kazandıran antosiyanin renk pigmentleri mor havuçtan gelir ve güçlü antioksidan özelliği taşır. Uzmanlar, antioksidanların; diyabet, kardiyovasküler, kanser gibi çağımızın önemli hastalıklarını önleyici etkiye sahip olduğunu belirtiyor.

Doğanay Şalgam vitamin ve mineraller açısından da zengin!

Mor havuçta bulunan antioksidan maddeler bakımından zengin olan şalgam, vücutta sentezlenmeyen ve beslenme ile alınması gereken mineral maddeleri doğal olarak içerir. Şalgamın olmazsa olmazı kaya tuzu şalgamın içindeki minerallerin de kaynağıdır. Şalgam magnezyum, kalsiyum, demir, fosfor, sodyum gibi mineraller ile A ve B vitamini açısından zengindir. Aile boyu tüketilebilecek sağlıklı bir ürün olan şalgamın sindirimin iyileştirilmesi, metabolizmanın düzenlenmesi gibi sayısız faydası bulunuyor.

7’den 70’e herkesin sevdiği lezzeti ile Doğanay Şalgam, ana öğünlerde et, balık ve sebzelerin yanına eşlik eden lezzetli ve sağlıklı bir içecek olarak öne çıkıyor. Ayrıca ara öğünlerde, gün içinde çalışırken, okul dönüşü, spordan sonra, kısacası günün her anında rahatlıkla tüketilebilir. Uzmanlar, mide ve karaciğer için faydalı bir besin olan şalgam suyunun, başta obezite olmak üzere çeşitli hastalıklara neden olan şekerli, aromalı ve gazlı içeceklere sağlıklı bir alternatif olduğunu belirtiyor. Gazsız ve şekersiz Doğanay Şalgam, sadece mor havuçtan gelen eşsiz lezzetiyle değil faydalı fonksiyonel bir içecek olması ile de tüketicilerin ilk tercihlerinde yer alıyor.

Türkiye’nin yanı sıra, 40 ülkeye şalgam suyunu ihraç eden Doğanay Gıda, şalgamın mor havuçtan gelen sağlık ve lezzetini dünyaya sevdirmeye devam edecek.

Doğanay Gıda

Doğanay 1960’lı yıllarda başladığı tarımsal faaliyetleriyle beraber geleneksel fermente lezzetleri, Türk ve dünya sofralarına kazandırmayı milli bir görev olarak bildi. 1997 yılında üretime açtığı Adana’daki modern ve son teknoloji ile donatılmış 40.000 metrekare alana sahip üretim tesislerinde şalgam, sirke & sos, limonata üretimiyle, kalite ve lezzet prensibinden ödün vermeden devam ediyor. Türkiye’nin 81 ilinde 150 bayi ve iş ortakları ile yaklaşık 150 bin noktaya hizmet vererek ürünlerini 7’den 70’e tüketicilerle buluşturuyor. Amerika, Asya, Afrika ve Avrupa’da yaklaşık 40 ülkeye erişerek, Anadolu’nun bu eşsiz geleneksel lezzetlerinin dünya mutfaklarında da yer alması için çalışıyor.

ETİKETLER :
SNOB AKKOMARKA-1 Ülker Vegan Çikolata

ÖNERİLEN HABERLER

Reis Gıda Metro Türkiye