İstanbul’da Gastronomi Ve Eğlencenin Merkezi: 16 ROOF

İstanbul’da Gastronomi Ve Eğlencenin Merkezi: 16 ROOF

Bu haber 10370 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

İstanbul’un ve boğaz manzarasının tadını çıkarabilmenin en iyi adreslerinden biri olan 16 Roof Restoran & Bar, akşam üzerinden geceye lezzet, müzik ve eğlence için şehrin en gözde buluşma noktası oluyor.

Her gün 17:00-02:00 saatleri arasında restoran ve bar olarak hizmet veren 16 Roof’un menüsü ünlü şef Tolgar Mireli tarafından hazırlanıyor. 

Tolgar Şef, Asya ve Türk dokunuşlarıyla modernize ettiği menüsündeki lezzetleri misafirlerine sunuyor.

Menü, mısırın dört farklı halinin harmanlanmasıyla oluşan, enginar ve bıldırcın yumurtasıyla servis edilen ‘Mısır Çorbası’, damakta tatlı ve ferah tat bırakan vanilya ve kakule ile lezzetlendirilmiş ‘Yedikule Rokfor Salatası’, hem görsel hem lezzet olarak şaşırtan ve merak uyandıran, patlıcana uygulanan özel lezzetlendirme yöntemiyle hazırlanan ‘Deniz Tarağı’, deniz ürünleri, kaburgalı ravioli ve vegan tagliatelle ile öne çıkan el yapımı makarnalar, Tolgar Şef’in frig buğdayıyla yorumladığı, Türk mutfağının vazgeçilmez yemeği ’Kuzu Küşleme’ mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden oluşuyor. 

DJ Ollie. Cielo, Tal Barahya, David Şaboy, Efe Kantel, Furkan Çavuş ve Doruk Can gibi DJ’lerin sezon boyunca devam eden özel performanslarına, 16 Roof’un eşsiz lezzetteki kokteylleri eşlik ediyor. Swissôtel The Bosphorus 16 Roof’un yaşayan ruhu, yaz akşamına iz bırakmak için misafirlerini bekliyor.

ETİKETLER :
AAAAA EKİCİ SNOB AKKOMARKA-1 Ülker Vegan Çikolata

ÖNERİLEN HABERLER

EKİCİ ÖDÜL BANNER Reis Gıda Metro Türkiye
KAHVE DÜNYASI